İsabet Org

  • Karagümük Mah. Neslişah Camii Sok. 8. Blok Daire:3 Fatih-İstanbul
  • isabetorganizasyon@gmail.com
  • 0232 42 11 82

Isparta-Aşka Davet Programı

06.12.2016 20:00

Süleyman Demirel Üniversitesi
Isparta

AŞKA DAVET ISPARTA PROGRAMI

İsabet Müzik Yapım Organizasyon projesi olan ve geçtiğimiz ramazan ayında (2016)'da albüm olarak hayata geçen AŞKA DAVET / 5 Vakit projesi, Gençlik Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi Yurtlar Kurumu tarafından Kredi Yurtlar öğrencileriyle buluşmaya başladı.

Projenin ilk etkinliği olarak; Kredi Yurtlar Kurumu Isparta İl Müdürlüğünün davetiyle, 6 aralık 2016 tarihinde Isparta Süleyman Demirel üniversitesi Batı yerleşkesinde yer alan 'Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde gerçekleşen program, izleyici öğrenciler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Program, canlı olarak ezan okunması ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programın sunuculuğunu TRT Diyanet Radyo'da görev yapan Sedat Özdemir yaptı.

Aşka Davet programının ilk bölümünde, ilahiyatçı Yazar ve Namaz gönüllüleri platformunda da yer alan Ahmet Bulut, 45 dakika süren konferansıyla gönüllere dokundu. 

Ahmet Bulut'un sonrasında sahneye çıkan kum sanatçısı Ömer Faruk Elmas 15 dakika süren oldukça etkli, 'Namaz ve İslam temalı' canlı bir kum sanatı gösterisi sergiledi.

Programın finalinde ise; sözlerini Şair Ayla Aydemir'in kaleme aldığı ve Aşka Davet 5 vakit albümünde yer alan eserler, sanatçı Umut Mürare ve Ahmet Bulut tarafından, orkestra Peker Kardeşlerinde eşliğiyle canlı olarak seslendirildi.

Yazar Ahmet Bulut, eserler arasında anlattığı ilgi çekici namaz hikayeleriyle, izleyenlerde unutulmaz bir iz bıraktı.

Program sonrasında öğrenciler, sahne alanlarla birlikte hatıra fotoğrafları çektirdi.

Projemize desteğini esirgemeyen ve genç yüreklerle buluşmasını sağlayan başta Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'a, Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu genel Müdürü Sinan Aksu'ya, Eğitim Daire Başkanı Oktay Mahşer'e, Kredi Yurtlar Kurumu ısparta İl Müdürlüğüne ve salonu doldurup enerjisini eksik bırakmayan genç yüreklere teşekkür ederiz.

İsabet Müzik Yapım Organizasyon Menajerlik


Etiketler: Aşka Davet 5 vakit Aşka Davet Buluşmaları Aşka Davet Isparta Aşka Davet Kredi Yurtlar Aşka Davet İsabet Yapım Organizasyon Aşka Davet Umut Mürare Aşka Davet Ahmet Bulut Aşka Davet Ömer Faruk Elmas Aşka Davet Ayla Aydemir Aşka Davet Gençlik Spor Bakanlığı