35.Org

  • Karagümük Mah. Neslişah Camii Sok. 8. Blok Daire:3 Fatih-İstanbul
  • isabetorganizasyon@gmail.com
  • 0232 42 11 82

Ümit Meric 0535 305 78 35 telefon iletişim

Tel: Tel:0232 421 11 82
Cep:0535 305 78 35 Cep: Mail:isabetorganizasyon@gmail.com
Fiyat ve Bilgi Formu


 

Ümit Meric

 

16 Aralık 1946’da İstanbul Üsküdar’da doğdu.

 Yazar ve düşünür Cemil  Meriç’in kızıdır. Çamlıca Kız Lisesi’ni bitirdikten sonra , İstanbul Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nü bitirerek 1969’da aynı bölüme asistan oldu.

Kurumlar Sosyolojisi Anabilim Dalı Başkanlığı ve Sosyoloji Bölüm Başkanlığı görevlerinde bulunan Meriç 1999’da kendi arzusu ile emekliye ayrıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli sosyal doku araştırmalarına, İstanbul tarihî yarımada kentsel dönüşüm projelerine uzman olarak katıldı. 2010 İstanbul Avrupa Kültür Merkezi Projesi’nde danışmanlık yaptı.

Yayımlanan Eserleri

·         Cevdet Paşa’nın Toplum ve Devlet Görüşü,

·     Babam Cemil Meriç, Türkiye Kanatlarınızın Altında,

·     21. Yüzyılın Eşiğinde Sosyoloji Konuşmaları,

·     Dualar ve Aminler,

·     İçimdeki Cennete Yolculuk,

·     Seyyahların Aynasında Şehirlerin Sultanı İstanbul,

·     Ebediyetin Huzurunda Ahmet Hamdi Tanpınar (S. Karışman’la birlikte),

·     Işık Batıdan da Gelir.

 

Ümit Meric'i etkinliklerinize davet etmek için lütfen iletişime geçiniz  >>>   0535 305 78 35  -  

 

Ümit Meric, Ümit Meric iletişim, Ümit Meric menajer, Ümit Meric menajeri, Ümit Meric menajerlik, Ümit Meric resmi site, Ümit Meric telefon, Ümit Meric telefonu, Ümit Meric telefon numarası, Ümit Meric söyleşileri, Ümit Meric söyleşi fiyatı, Ümit Meric söyleşi ücreti, Ümit Meric resmi menajer, Ümit Meric resmi menajerlik, Ümit Meric konferans ,Ümit Meric konferans organizasyonu, Ümit Meric kitapları, Ümit Meric videoları, Ümit Meric konferans tarihleri, Ümit Meric gezi turne, Ümit Meric Avrupa turnesi, Ümit Meric resmi menajeri kim, Ümit Meric imza günü, Ümit Meric söyleşi takvimi, Ümit Meric fotoğrafları, Ümit Meric resimleri, Ümit Meric kaşeEngin Şenol

Hocam merhaba. İkinci üniversite olarak sosyoloji okuyacam. Temel olarak hangi kaynakları önerirsiniz? Mutlaka oku dediğiniz kaynaklar hangileri? Bana bir yol önerir misiniz? Selam ve saygılarımla. 05323132404 Engin Şenol

Said Beydoğan

Mersin'de Cemîl Meriç İslâm Eserleri Kütüphanesi açmak istiyoruz. Yerimizi mülk aldık. Şu an teşrifati ile ilgileniyoruz. Allah nasip ederse okullar açılmadan açmayı planlıyoruz. Ümit hocamızı davet etsek açılışımıza iştirak ederler mi?

Sultan irez

Aksaray Müftülüğü Gençlik Kordinatörlüğü olarak Öğrencilerimle beraber Ümit Hanımın Babam Cemil Meriç kitabını okuyacağız.Hocamizin kitabını kendisinin anlatmasını istiyoruz.

Cihad ZAMBAK

İyi günler,ben Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümü öğrencisiyim.Okulumuz adına hocamız bizden proje olarak ünlü isimlerle görüntülü olarak kısa bir röportaj yapmamızı istedi. Eğer mümkünse sizinle röportaj yapmayı çok isteriz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.

Pimay Akademi

Merhaba, Ümit hanımla edebiyat üzerine eğitimler ve seminerler düzenlemek istiyoruz. Teşekkürler